עמותות מומלצות בעולם

 מעוניינים לתרום בצורה האפקטיבית ככל הניתן? אנו ממליצים בחום על תרומה לכמה מהעמותות האפקטיביות ביותר שקיימות בעולם.

לצד זיהוי העמותות המבטיחות בישראל, מקסימום אימפקט מאפשרת לכם לתרום לעמותות וקרנות אפקטיביות נבחרות בעולם. העמותות מטה נבחרו בקפידה על סמך הערכות של ארגונים מהימנים בעלי שם עולמי כמו Givewell ואחרים.

עשינו בשבילכם את העבודה הנחוצה כדי להבטיח שהתרומות שלך ישפיעו באופן המקסימלי, בארץ וברחבי העולם.

העמותות המומלצות שלנו

Top Charities Fund by GiveWell

קרן העמותות המומלצות של GiveWell היא קרן המופעלת על ידי עמותת המחקר GiveWell, העוסקת במציאה ומדידה של התכניות האפקטיביות ביותר בעולם בתחומי הבריאות והפיתוח הבינלאומי. הקרן תומכת בהזדמנויות המבטיחות ביותר מבין הארגונים והתכניות שנחקרו על ידי המכון. תוכניות אלו נבדקו היטב על ידי צוות המחקר של GiveWell על בסיס נתונים אשר נאספו בשטח בשיתוף פעולה עם העמותות הנחקרות. עמותות המומלצות על ידי הארגון נמצאו כמבטיחות ביותר בעולם במונחי עלות-אפקטיביות, דבר הנחשב ל"סטנדרט זהב" לאפקטיביות בקרב קהל התורמים הבינלאומי.


Against Malaria Foundation

Against Malaria Foundation פועלת למניעת תחלואה במלריה ומקרי מוות הקשורים בכך על ידי הפצת רשתות יתושים עמידות ונוגדות יתושים בקהילות בסיכון ובעלות הכנסות נמוכות, בעיקר במדינות עולם שלישי. הארגון מקפיד לעקוב ולמדוד את פעילותו והשפעתה באמצעות הפצת שאלונים ואיסוף נתונים אודות התחלואה באזורים המטופלים. AMF מומלצת על ידי GiveWell כארגון האפקטיבי ביותר בתחומו ברציפות מאז 2011. על פי ההערכות, בעלות של 5 דולרים מפיצה העמותה רשת יתושים אחת למשק בית כאשר כל רשת כזו מגינה בממוצע על 2 אנשים ממלריה במשך שנתיים.

ACE Recommended Charity Fund

Animal Charity Evaluators הוא ארגון המוקדש לזיהוי וקידום הדרכים היעילות ביותר לעזור לבעלי חיים, וזיהוי ארגונים ותכניות אפקטיביות העוסקות בתחום זה. קרן ה"Recommended Charity Fund" שהם מפעילים משקיעה ותומכת בארגונים וביוזמות המומלצות ביותר שנחקרו על ידם, על בסיס רמת האפקטיביות של הפעילות שלהן. בפרט, הארגון בוחר בתכניות בהם יחס העלות-אפקטיביות במונחי סיוע לבעלי חיים הוא הגבוה ביותר. תמיכה בקרן זו אופטימלית עבור אלו המעוניינים לתרום לעמותות אפקטיביות בתחום שמירת בעלי חיים ורווחתם.

gfi transperant

Good Food Institute (GFI)

Good Food Institute היא עמותה בינלאומית הפועלת לפיתוח וקידום מוצרי מזון אלטרנטיביים מן הצומח וחלבון מן החי המבוסס על גידול תאים בלבד. ב-GFI מקדמים חלבונים אלטרנטיביים באמצעות מחקר מדעי, תמיכה במדיניות ותמיכה בפיתוח חדשני בתעשייה. בגזרת המדיניות מתמקדים ב-GFI בהבטחת מימון ציבורי רחב בפיתוח חלבונים אלטרנטיביים וביצירת תקנות הוגנות לטכנולוגיות מזון מתחום הבשר המתורבת או חלבונים מן הצומח. כחלק מפעילותה פועלת GFI גם בישראל, לצד מדינות רבות באירופה, ארה"ב, דרום אמריקה ועוד.

The Machine Intelligence
Research Institute (MIRI)

The Machine Intelligence Research Institute (MIRI) הוא גוף מחקר ללא מטרות רווח המוקדש להבטחת הבטיחות של בינה מלאכותית מתקדמת. ב-MIRI מתמחים ביצירת שקיפות והגברת יכולת ההבנה של אופן הפעולה וההתנהגות של הבינה מלאכותית לבני אדם. הם מבצעים זאת באמצעות פיתוח כלים פורמליים לתכנון וניתוח של מערכות AI, מתוך כוונה להפוך מערכות כאלה לבטוחות ואמינות יותר כאשר הן מפותחות. החל מ-2023 הוחלט להתמקד בMIRI, לצד הפעילות המחקרית והתקשורתית, בפעולות המעודדות שינויי מדיניות בתחום הרגולציה על בינה מלאכותית. זאת על מנת למנוע התפשטות של כלי AI לא מבוקרים, אשר עלולים לסכן את האנושות בטווח הקרוב או הרחוק.

דילוג לתוכן