שאלות נפוצות

על מקסימום אימפקט
מקסימום אימפקט הוא פרויקט שמטרתה לעזור לישראלים לתרום בצורה שעושה כמה שיותר טוב. אנו רוצים לעזור לענות על השאלה הפשוטה "איפה כדאי לתרום אם אני רוצה להשפיע כמה שיותר?" על ידי פרסום מחקרי עלות-תועלת על עמותות והמלצות תרומה. אפשר לשמוע עוד בפודקאסט של חיות כיס.

מקסימום אימפקט הוקמה כפרויקט של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל, ארגון חברתי עצמאי שעובד בשיתוף עם רשת אלטרואיזם אפקטיבי הגלובלי ושחקנים מובילים בזירה החברתית והעסקית בישראל כדי לעזור לישראלים למקסם את ההשפעה של העשייה החברתית שלהם.

אנחנו שואפים שהפרויקט תביא למגזר שלישי אפקטיבי ומשפיע יותר, בו עמותות יודעות כמה בפועל הם מצליחים לשנות את העולם, ותורמים מקבלים החלטות על בסיס שיקולי מחקר ועלות-תועלת.

מכיוון שהשקנו את התכנית רק לאחרונה, עוד אין לנו נתונים על האימפקט שלנו, אך ככל שיהיו, אנו נפרסם אותם כאן.

לעומת מידות או גיידסטאר, אשר מוודאות שעמותות עומדות ברף מספק של התנהלות תקינה, מקסימום אימפקט מנסה למדוד את הדבר שלדעתנו הוא החשוב ביותר – כמה העמותה הצליחה להשפיע, וכמה זה עלה – ומעודדת מחקר ומציינת עמותות מצטיינות לפי קריטריון זה.
תרומות באתר מקסימום אימפקט

כן, בוודאי. מקסימום אימפקט הוא פרויקט אלטרואיזם אפקטיבי ישראל ע"ר, ותרומות אליה זכאיות להחזר מס. אנו משתפים פעולה עם JGive עבור מערכת ניהול התרומות שלנו, כך שתוכלו לראות את כלל התרומות שלכם באתר שלהם. אנחנו נעביר את התרומה שלך לעמותה שבחרת בעת התהליך תרומה באתר שלנו כתמורה על פרסום המחקר, ובכפוף לתנאי השימוש. אנחנו לא לוקחים עמלות, ו-100% מהתרומה שלכם מועברת ליעד.

כל הכספים שעמותה מקבלת דרך מקסימום אימפקט הן בתמורה לביצוע ופרסום המחקר, ומעודדים את העמותה להמשיך לחקור ולהציג את האפקטיביות של עצמה. הבחירה שלכם לתמוך בעמותה דרכנו מסמנת לה שמדידת והצגת אפקטיביות חשובה לתורמים לא פחות מלנו.

לא. תרומות שמתקבלות באתר עבור תמיכה בתכנית מסוימת מועברות באופן מלא ליעד. אם תרצו, תוכלו לתמוך בכיסוי עלויות התפעול והמשך המחקר שלנו בתרומה ישירות אלינו.

אנחנו מקווים מאוד שכן. אנחנו רק בתחילת הדרך, ועד כה עברנו על 160 עמותות בצורה שטחית, וליוונו 21 עמותות במחקר מעמיק. ככל שנמשיך לחקור, לעומק ולרוחב, אנחנו מאמינים שההמלצות שלנו יתעדכנו, ואנחנו שואפים לעדכן אותם ולפרסם את הליך החשיבה מעת לעת.

הצטרפות לפעילות של מקסימום אימפקט

תאריך ההתחלה הטנטטיבי של הסבב הבא של תכנית המחקר הוא באביב 2024.

ניתן להביע עניין בהשתתפות בתכנית בעמוד הזה, ואנו ניצור איתך קשר כאשר ההרשמה תפתח באופן רשמי.

ישנם כמה דרכים לתמוך בפרויקט מקסימום אימפקט:

  1. חיזוק המחקר – ניתן לעודד עמותות נוספות להצטרף לתכנית או להתחיל תהליך מדידה ומחקר עצמאית.
  2. תמיכה כלכלית – גם תכנית מקסימום אימפקט היא תכנית ללא מטרות רווח, שלא לוקחת עמלות מהשימוש בפלטפורמה ולא לוקחת תשלום מהעמותות המשתתפות. אם נהנתם מהשירות ותרצו שנמשיך בעתיד, ניתן לתמוך בפעילות שלנו בלחיצה על "לתרומה".
  3. לפרסם את התרומה שלך – כיום תרומה בכלל, ותרומה מבוססת ראיות בפרט, עדיין לא נחשב סטנדרט חברתית מקובל. אנחנו שואפים לשנות את זה, אבל אנחנו צריכים את עזרתם – שתפו את התרומה שלכם בפייסבוק / טוויטר / לינקדאין / אינסטגראם (אפשר גם טיקטוק!), תייגו אותנו, ותעזרו לנו לקדם את המהפכה לקראת מגזר שלישי בארץ שמצליח לעזור הרבה יותר, באותם משאבים.
דילוג לתוכן