אודות

MAXIMUM IMPACT

מקסימום אימפקט הוקמה במטרה לעזור לישראלים לענות על שאלה אחת: איפה כדאי לתרום כדי שאוכל לעזור כמה שיותר?

אנחנו מאמינים שהשאלה הזאת חשובה מסיבה אחת משמעותית – ההבדל בהשפעה החברתית של פרויקט מצטיין יכול להיות פי 50 מפרויקט ממוצע. אם נוכל לעזור לבחור בעמותות ובפרויקטים הטובים ביותר, נוכל יחד לעזור לאחרים פי כמה וכמה, באותה השקעה בדיוק. אפשר לשמוע עוד על המוטיבציה שלנו בפודקאסט חיות כיס.

במסגרת הפרויקט אנחנו מבצעים ומפרסמים מחקרים על האפקטיביות של עמותות ישראליות, מחלקים פרס הצטיינות לעמותות המצטיינות שהראו אפקטיביות גבוהה ושיש לנו אמון גבוה באיכות הראיות, ונותנים המלצות וייעוץ לתרומה אפקטיבית. אפשר גם לתמוך בעשייה של העמותות המשתתפות ובעריכת מחקר על האפקטיביות שלהם באמצעות תרומה ישירות דרך הפלטפורמה שלנו (ולקבל החזר מס). למחזור הראשון של תכנית המחקר שהסתיים בקיץ 2023 הגישו מועמדות 160 עמותות, ולאחר תהליך מיון וביצוע המחקר למשך 10 חודשים, 21 עמותות פרסמו מחקר עלות-תועלת על עשייתם.

מקסימום אימפקט הוא פרויקט מבית אלטרואיזם אפקטיבי ישראל ע"ר (פירוט בגיידסטאר), ארגון חברתי עצמאי שעובד בשיתוף עם רשת אלטרואיזם אפקטיבי הגלובלי ושחקנים מובילים בזירה החברתית והעסקית בישראל כדי לעזור לישראלים למקסם את ההשפעה של העשייה החברתית שלהם.

מקסימום אימפקט ממומן באופן מלא מתורמים פרטיים שהחליטו לתמוך בחזון שלנו – עולם בו תרומות מייצרות כמה שיותר השפעה חברתית. אנחנו לא לוקחים עמלות מהתרומות שאנחנו מעבירים, ואנחנו לא מקבלים כסף מהעמותות שמיוצגות אצלינו. אם תרצו, קיימת אפשרות לתמוך במקסימום אימפקט באופן ישיר בזמן ביצוע תרומה.ערכים

מובילים אותנו כמה ערכים מרכזיים: השאיפה לעזור לאחרים כמה שיותר; עשייה חברתית מבוססת אמפיריות ומחקר (זה לא אומר שכל מה חשוב אפשר למדוד, אבל זה כן אומר שאם אי אפשר למדוד אז חובת ההוכחה גבוהה יותר); ושקיפות וכנות בכל הנוגע לעשייה שלנו.
דילוג לתוכן