צוות הפרויקט
יונתן שן
מנהל התכנית

יונתן מנהל את תחום המחקר במקסימום אימפקט ובאלטרואיזם אפקטיבי בישראל. יונתן הוא כלכלן ומדען נתונים המתמחה בביצוע הערכות עלות-אפקטיביות ועלות-תועלת, ובסיוע לארגונים בהערכה ומדידה של האימפקט שלהם. בעברו עבד יונתן בחטיבת המחקר של בנק ישראל, שם התמחה בהערכת תכניות התערבות ממשלתיות – בתחומי רווחה, חינוך ובריאות. בעל תואר ראשון בתכנית פכ"ם ותואר שני בכלכלה מחקרית, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

עזרא הוסדורף
מנכ"ל אלטרואיזם אפקטיבי ישראל

עזרא מנהל את תחום הפילנתרופיה במקסימום אימפקט, ומכהן כמנכ"ל אלטרואיזם אפקטיבי ישראל, ארגון האב של תכנית מקסימום אימפקט. עזרא הוא בעל ניסיון עשיר במדיניות, מחקר וניהול, בין היתר ככלכלן מדיניות במחלקת אסטרטגיה של רשות החדשנות וככלכלן בחברת ייעוץ ומחקר ERCG. עזרא הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה ומדעי הרוח, ובוגר תכנית המצטיינים "אמירים", מהאוניברסיטה העברית, ופעיל בשדה החברתי, בין היתר בהפעלת המעבדה הראשונה לבדיקות קורונה בהדסה עין-כרם בעת פרוץ המגפה, בעמותת "גשר", ובהובלת תכניות חינוכיות בסוכנות היהודית ובהסתדרות הציונית. 

צוות השופטים
קלייר וולש
מנהלת תחום מדיניות, J-PAL Global

קלייר עובדת כמנהלת בכירה בתחום המדיניות במכון המחקר J-PAL השייך ל-MIT. במסגרת עבודתה היא מפקחת על הניהול והיישום של מחקרי RCT ברחבי העולם, ונחשבת מומחית בהסקת מסקנות מבוססות ראיות בתחום החינוך, עוני ושינוי אקלים. לקלייר ניסיון עשיר בעבודה במגוון עמותות, בתחומי החינוך, עוני גלובלי, והפעלת תכניות בינלאומיות למיגור שינוי האקלים.

ד"ר אסף קובו
כלכלן ראשי, רשות החדשנות

אסף הוא הכלכלן הראשי של רשות החדשנות בישראל, והוא בעל ניסיון רב במגוון תפקידים במגזר הציבורי. לפני תפקידו ברשות החדשנות עבד קובו ככלכלן בכיר במשרד ראש הממשלה ובועדה הלאומית לכלכלה, שם כיהן על פרויקט למדידת האפקטיביות של גופי ממשלה שלונים. ולפני כן עבד מעל 6 וחצי ברשות להגבלים עסקיים. אסף קיבל את הדוקטורט שלו בכלכלה מהאוניברסיטה העברית, והוא בעל מומחיות בתחומי הערכת האימפקט וענפים טכנולוגיים בישראל ופירסם מגוון מחקרים בנושא זה.

קרולינה סראק
מייסדת ומנהלת תכניות, Charity Entrepreneurship

קרולינה יסדה ומכהנת כמנהלת-שותפה של ארגון Charity Entrepreneurship, אינקובטר לעמותות אפקטיביות ברמה הגבוהה ביותר ברחבי העולם. נוסף על כך, קרולינה מנהלת תחום זכויות בעלי חיים בקרן פילנתרופי, וחברה בחבר המנהלים במגוון עמותות וארגונים בינלאומיים. קרולינה היא מומחית להערכת אפקטיביות, ובעלת ידע וניסיון רחב בהקמה וניהול עמותות אפקטיביות.

ד"ר דן שטיין
כלכלן ראשי ב-IDinsight, מייסד GivingGreen

ד"ר דן שטיין מנהל את צוות הכלכלנים של גוף המחקר הבינלאומי IDinsight, המשתשמת במחקר וכלי דאטא על מנת למקסם את האפקטיביות של תכניות חברתיות. נוסף על כך, דן הקים את GivingGreen, ארגון העוסק במציאת העמותות האפקטיביות ביותר בעולם בתחומי שינוי האקלים, האנרגיה ואיכות הסביבה. דן הוא בעל דוקטורט לכלכלה מ-LSE, שם התמחה בתחומי המיקרו-פיננס והערכות. בעברו עבד ככלכלן ב-World Bank, שם התמחה בהערכת אימפקט של תכניות התערבות, בפרט בתחומי החקלאות והייעור. 

ד"ר אנליה שלוסר
מרצה בכירה בבי"ס לכלכלה, אוניברסיטה ת"א

אנליה היא מרצה בכירה בבית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל אביב וחברה בקבוצות מחקר בינלאומיות מובילות. אנליה מומחית בעלת שם עולמי בהערכת אפקטיביות של תכניות התערבות חברתיות שונות, ומנהלת את יחידת המחקר להערכת אפקטיביות של מדיניות ציבורית בישראל. תחומי המחקר העיקריים שלה הם כלכלת חינוך, כלכלת עבודה, כלכלת משפחה ופיתוח כלכלי. בעלת דוקטורט בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים (2007), ופוסט-דוק מאוניברסיטת פרינסטון. 

אחינועם זיגל
מנהלת תחום ייעוץ ומחקר כלכלי, SFI ישראל

אחינועם זיגל מנהלת תחום ייעוץ ומחקר כלכלי בקבוצת Social Finance Israel. בעבר שימשה כמנהלת פרויקטים במחלקה הכלכלית בחברת היעוץ של BDO, שם הובילה מחקרים מאקרו-כלכליים מורכבים והתמחתה בבחינת כדאיות לאומית של פרויקטים עבור חברות עסקיות, משרדים ממשלתיים וארגונים חברתיים. מוקדם יותר התמחתה אחינועם במטה המרכזי של האו"ם ובקרן השקעות האימפקט של קבוצת פיטנגו. היא בעלת תואר שני בלימודי זכויות אדם מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

יועצים
מייקל בלוך
מנכ"ל Israel Impact Partners, לשער שותף בכיר ב-McKinsey
לוק פרימן
מנכ"ל Giving What We Can
סלע נבו
מדען נתונים בכיר, RAND
לשעבר מייסד ומנהל קבוצת כרמל בגוגל לשימוש ב-AI למטרות הומניטריים, מנכ"ל ומייסד עמותת Probably Good
שותפי עבר

אנחנו רוצים להודות לגיא תומר, גדעון קדוש ונדב ברנדס על הסיוע המשמעותי 

בהקמת התכנית ובהוצאתה לפועל.  

דילוג לתוכן